Otomatik Hemzemin Geçit Kontrol Sistemleri

Manyetik algılama prensibine dayalı dingil sayımı ile hat üzerinde herhangi bir izolasyon veya kesme işlemi gerektirmeden algılama gerçekleştirilmektedir. Böylelikle, raylar üzerinden iletişim gerçekleştiren yeni sistemlerle de uyumluluk sağlanmaktadır.

Herhangi bir yönden gelen trenler için manyetik sensörün algıladığı dingillerin sayısı tutulmakta ve bariyer tetiklenerek yol, karayolu geçişine kapatılmaktadır. Sonrasında ise, çıkış yönündeki manyetik sensörler ile dingil sayıları yeniden sayılarak, sisteme giren dingillerin tamamının sistemden çıktığından emin olunarak yol tekrar ulaşıma açılmaktadır.

17
4

Sistem, ERTMS/ETCS seviye 2 sistemleri için her iki trafik yönünde 0 ile 250 km/saat’e kadar tüm tren hızlarında sorunsuz çalışmaktadır. Tren kapasitesine göre ayarlanabilir eş zamanlı ihbar zamanına sahiptir. Söz konusu ihbar zamanı UIC 761’de belirtildiği şekilde karayolu trafik yoğunluğu, hemzemin geçit uzunluğu, hemzemin geçitte geçilen demiryolu hat sayısı, bölgedeki karayolu araçlarının uzunluğu ve bölgedeki maksimum işletmecilik hızı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.


1site

GIF

Back to Top
Rayennur Elektronik Ulş. End. San. Ltd. Sti.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.